Teknoloji

Microsoft ve OpenAI: Founders Hub Etkinliği 30 Mayıs Salı günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecektir.

Azure OpenAI platformundan yararlanarak yenilikçi yapay zeka uygulamaları oluşturmak ve küresel ölçekte yürütmek isteyen girişimcilerin bir araya geleceği “Microsoft ve OpenAI: Founders Hub” etkinliği, 30 Mayıs Salı günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında yapay zekanın sunduğu fayda ve fırsatlar, Microsoft-OpenAI iş birliği ve Azure OpenAI ile çalışan akıllı uygulamalar hakkında bilgiler paylaşılacak.

Microsoft Türkiye, girişimcilere yönelik etkinliklerini 30 Mayıs Salı günü Microsoft Türkiye ofisinde düzenleyecek. “Microsoft ve OpenAI: Kurucular Merkezi” faaliyetiyle devam ediyor. Azure OpenAI platformunu kullanarak yenilikçi yapay zeka uygulamaları oluşturmak ve bunları küresel ölçekte çalıştırmak isteyen girişimcilerin ortaya çıkacağı etkinlikte Microsoft Türkiye yöneticileri sunumları ve demolarıyla katılımcılara seslenecek. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent ÖzbilginAçılış konuşması ile başlayacak etkinlik kapsamında yapay zekanın sunduğu fayda ve fırsatlar, Microsoft ve OpenAI iş birliği ve Azure OpenAI ile yürütülen akıllı uygulamalar hakkında bilgiler paylaşılacak.

Microsoft ile OpenAI arasındaki bir iş birliği olan Azure OpenAI, geliştirme süreçlerini hızlandıran ve fikirleri hayata geçirmeye yardımcı olan güçlü yapay zeka araçlarına erişim sağlar. Bu araçlar, kullanıcılara içerik oluşturma, bilgileri özetleme ve hatta doğal dili koda çevirme gibi görevlerde yardımcı olarak zamandan ve kaynaklardan tasarruf sağlar. Bu sayede işletmeler inovasyona, işlerini büyütmeye ve sorunlarına yeni çözümler getirmeye odaklanabiliyor.

Microsoft Türkiye’nin Azure OpenAI Platformu’nu kullanmak isteyen Founders Hub üyelerine ücretsiz erişiminin destek, kredi, teknik destek ve mentorluk konularında bilgi vereceği etkinlik, Microsoft Türkiye’nin Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu